דלג לתוכן העמוד
קטגוריה
יקבים
כתובת
קיבוץ גת
טלפון
טלפון סלולרי
חנייה
-1

 כשמדובר באיטלקי מקורי כמו סנדרו פלגריני, אך טבעי הוא שבכל הקשור ליין נעוצה תחילת הדרך אי שם במאה ה 14. ואכן, סנדרו, שנולד וגדל בפרמה הוא בן לשושלת ארוכה של עושי יינות ובעלי יקבים, בשנת 91 היגע סנדרו שף ובעלים של מסעדה מקומית בפרמה, לביקור בארץ המובטחת אז גם הכיר את אירית, בת מושב שחר, שלימים היתה לרעייתו. וכשהחליט להישאר כאן, קבעו השניים את מגוריהם במושב והחלו לעשות יין להנאתם.היקף ייצור היין: 4,500 בקבוקים בשנה
הכי הכי: לקרימה בלנד של סנג'ובזה, סירה וקברנה פרנק, המיושן זמן רב בחבית.
כשרות: אין.
הביקור ביקב: בתיאום מראש, ניתן להגיע לטעימות יין וסיור ביקב, ואפשר גם לבקר במסעדה ולאכול מגוון מנות כולן על טהרת התוצרת המקומית.

סיפור המעשה 
 בשנת 98 אחרי שהסביבה הקרובה דחקה בהם להגדיל את כמויות הייצור, החליטו להקים את היקב שאפילו שם כבר היה לו: לה טרה פרומסה, היינו הארץ המובטחת, לצידו ותחת אותו שהם הקימו השניים מסעדה ביתית המציעה שילוב מקורי של מטבח קוצ'יני ואיטלקי.
 
סנדרו, אשר למד, כאמור את סודות הייננות ממשפחתו המתגוררת בצפונה ובדרומה של איטליה, משלב במלאכתו ידע מקצועי, ניסיון בן שנים ואהבה גדולה לתחום, אשר חוברים יחדיו למגוון גדול של יינות על פי מיטב מסורת העולם הישן, עם דגש על טרואר דרומי.
 
הפילוסופיה
אפשר בהחלט לומר, שאהבת האוכל של סנדרו אירית היא – היא שמנחה אותם גם בעשיית היין, שכן הם אוהבים למצוא את ההרמוניה בין סוגי הארוחות השונים, מרקמן וטעמן ובין היינות שהם מייצרים, כטוב ליבם באוכל וביין, מהווה השילוב מבחינתם מקור לשמחה המלכדת בין אנשים.
ומלבד על "עשיית הדברים באופן הטוב ביותר" שמים סנדרו ואירית דגש על חומרי גלם איכותיים ומעדיפים לתת לטבע לדבר.
 
עובדות ויינות
הכרמים של לה טרה פרומסה שוכנים בדרום הארץ, במושב שחר וברמת ערד, הכרמים במושב לצד חממות הפרחים גדלים אורגאנית.
זני הענבים כוללים סנג'ובזה, סירה, זינפנדל, אמרלד ריזלינג, קברנה ומרלו.
היצע היינות כולל יינות צעירים מצד אחד, ומורכבים יותר מצד שני, כיאה לאלה שמחפשים יין לכל ארוחה, הרובינו, למשל, מתאים לתבשילי קדרה, הלקרימה לבשרים מתובלים ואילו הזינפנדל הקליל יותר הולך כמעט עם הכל.
 
צל"שים
הרובינו רזרבה זכה במדליית ארד בתחרות "אשכול הזהב".
 
 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

בקרבת מקום