דלג לתוכן העמוד
דלג לתוכן העמוד

פרסומת

קטגוריה
יקבים
כתובת
בקוע
טלפון
סוג האוכל
[בשרי_וחלבי]
כשרות
כן
משתתף בפסטיבל האוכל?
כן
פסטיבל האוכל
[בשר, אש ותימרות עישון אוכל, יין ושיכר מקומי]

יקב כרם ברק, הוא יקב בוטיק משפחתי, המייצר כ- 4,000 בקבוקים בשנה. יינן היקב הוא אבי המשפחה, יוסי רוזנברג, אשר התחיל את דרכו בייצור היין בשנת 2003 בבית הספר ליין ביקב שורק והצטרף לקורס ייצור היין.

בבציר 2003, התגייסנו כל המשפחה, באור ראשון של שחר,  לבציר הראשון שלנו, עם המון התרגשות ושמחה בלב. במשך השנים הבאות, יוסי השתלם בקורסים מתקדמים ומקצועיים יותר ויותר והמשיך לייצר יין לצריכה ביתית ולחברים שלנו שהתאהבו ביין, ביקב ביתי שהקים חבר במרתף ביתו. כאשר החלטנו להפוך את העיסוק ביין לעיסוקנו העיקרי, פנה יוסי ללימודים מתקדמים של גידול גפן וייצור יין, במכללה האקדמית תל-חי במסלול מתמחה בייצור יין (Cellar Master).

עם השנים והעיסוק ביין, כשהתגבשה בנו ההחלטה להקים יקב ולטעת כרמים, קסם לנו  האיזור היפהפה של מטה יהודה, על ריבוי הכרמים, היקבים והיין שבו, הטבע והטרוואר. אלה הובילו אותנו לחפש משק באיזור המיוחד הזה והחיפוש שנמשך זמן רב, הסתיים כשראינו לראשונה את המשק שלנו. התאהבנו. הפריחה היתה בשיאה והטבע סביבנו פרח בשלל צבעים בכל מקום אליו הבטנו. מושב בקוע השקט והנעים  והאנשים המקסימים ומסבירי הפנים, כמו גם הקסם של הבית בקצה המושב כבשו אותנו לגמרי וידענו מיד, שזה המקום עבורנו.

 

חוות רוזנברג הינה משק תיירותי פעיל. המשק נמצא בקצה המושב ופתוח לטבע אשר בו שבילי טיול ואופניים. יער המטוס  וכן יער המגינים נמצאים במרחק הליכה קצר.

חוות רוזנברג כוללת מגוון פעילויות. מלבד היקב במקום מחלבה ומרכז מבקרים, אנחנו מקיימים סדנאות ללימוד הכנת לחם מחמצת וקורסים ללימוד הכנת גבינות בבית, מוכרים לחם וגבינות, בונים רהיטים מחביות יין בהזמנה, עורכים אירועים קטנים (סגורים) במרכז המבקרים ומדי פעם אנו עורכים גם אירועים הפתוחים לקהל הרחב.

לקבוצות , בהזמנה מראש,  ניתן להגיש ארוחות בוקר, צהריים או ערב. כשר וחלבי. מוכן במקום,  בהתאם לצורכי הלקוח. כולל לחמים וגבינות שאנו מייצרים. 

 

בערב ט"ו באב, שנת 2012, לאחר עבודה מאומצת של מספר חודשים להכשרת הקרקע הסלעית, התקבצו ובאו חברינו לטעת איתנו בהתרגשות ושמחה, את כרם היין שלנו, הצמוד למבנה היקב. בכרם ניטעו הזנים קברנה סוביניון, סירה ושרדונה ואת יבול הענבים הראשון לייצור היין, אנו צפויים לראות בשנת 2015.

בכרם ברק מיוצרים יינות יבשים המיושנים בחביות עץ אלון צרפתי. מבציר 2010 אנחנו מייצרים סדרת יינות אדומים שהם בלנד של הזנים קברנה סוביניון, מרלו וסירה.

 

בשנת 2012 התחלנו לייצר גם יינות לבנים. היין הלבן הראשון שיוצר ביקב, הינו יין לבן זני, מענבים מובחרים של הזן פרנץ' קולומברד, אשר הותסס ויושן על השמרים, במשך 12 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי. החדשנות של היקב, שהוא הראשון בארץ לייצר יין לבן זני בחבית מענבים אלה, הוכיחה את עצמה מאוד והתוצאה הנהדרת לשמחתנו הרבה, זוכה לשבחים רבים, הן מחובבי היינות הלבנים ובמפתיע גם מאלה שמעדיפים דווקא יינות אדומים. 

 

נוסף על אלה, ובמקביל לתחילת ייצור יינות היקב הלבנים, העזנו וייצרנו יין כתום (""Orange Wine) המיוצר מענבי פרנץ' קולומברד שהותססו על קליפתם (בדומה לתהליך ייצור יינות אדומים ובשונה מיינות לבנים הנסחטים ומופרדים מהקליפות) מיד בתום הבציר. התוצאה מפתיעה, שונה ומעניינת והיין המסקרן והמיוחד הזה, צובר לו חוג מעריצים משלו.

הלוגו של כרם ברק, השם של היקב, כמו גם האיורים על תויות הבקבוקים שלנו, מסקרנים את הקהל שמגיע אלינו ולא פעם אנחנו נשאלים על טיבם ועל מקורם.

היקב נקרא על שמו של בננו הבכור, ברק שמואל רוזנברג ז"ל, שנפטר ממחלה קשה, בחודש מאי בשנת 2010 בהיותו בן 18. ברק היה בננו הבכור, הגדול מבין 5 ילדנו. הוא היה בעל נפש מיוחדת במינה, חכמה עתיקת יומין וכושר לראות דברים באופן שונה.

ברק היה, אמן ויוצר במגוון תחומים, קומיקסאי וצייר נפלא, זמר, קומיקאי, גיטריסט וכותב סיפורים קצרים, מדויקים ונוקבים. הלוגו של היקב הוא פרי עטו וכך גם איורי הקומיקס על גבי תויות הבקבוקים שהינם חלק מסיפור קומיקס שכתב ואייר ואשר מתאר דמות קומיקס של גיבור-על פרי המצאתו, אשר מגן על האנושות. זכר בננו האהוב מלווה אותנו תמיד ומעצים בנו את הצורך שמבקש יותר מכל, להביא שמחה והנאה לחיי אנשים סביבנו מתוך תזכורת תמידית שבכל יום ויום ניתנת לכולנו אפשרות והזדמנות לצמיחה עצומה, למימוש חלומות ולחיים בעלי משמעות ושמחה.

בנוסף ליקב, במקום מחלבה אשר בה אנו מייצרים גבינות לאירוח ומכירה, ומאפייה בה נאפים במקום לחמי מחמצת. את הגבינות והלחמים ניתן לרכוש הביתה בהזמנה מראש (הלחם והגבינות כשרים) וכן להזמין מראש סלי פיקניק בהרכבה אישית לפי בחירה ותקציב. החווה מציעה סדנאות מעשיות וחוויתיות ללימוד אפיית לחמי מחמצת בבית וקורסים ללימוד הכנת גבינות.

במקום, הקמנו מרכז מבקרים יפהפה. החלל מעוצב, מזמין ומקסים (ביום וגם בלילה) וניתן לטעום את יינות היקב,  לבלות עם חברים, עם כוס יין ופלטת גבינות ולחמים, לערוך אירועים קטנים ועוד. אנו מארחים קבוצות לימי כייף, ישיבות חברה וכד'. ניתן להתאים תוכנית שתתאים במיוחד עבורכם בהתאם לצורך שלכם, מספר המשתתפים והתקציב העומד לרשותכם.  

מרכז המבקרים פתוח לקהל הרחב בחלק מימי השישי (יש צורך בבדיקה טלפונית או תיאום מראש). לקבוצות ניתן לתאם ביקור בשאר ימות השבוע, אך נדרש תיאום מראש.

בשבתות וחגי ישראל- סגור.

מעת לעת נערכים במרכז המבקרים שלנו ערבים עם מוזיקה חיה, ערבי טעימות ואירועים שונים כפי שמתעדכן באתר האינטרנט ובדף הפייסבוק שלנו (חפשו אותנו בפייסבוק- כרם ברק, חוות רוזנברג, בקוע).

מושב בקוע נמצא על כביש מספר 3, בין צומת נחשון לצומת לטרון. לאחר הכניסה למושב, יש שילוט לכרם ברק. לינק לווייז-    http://waze.to/hsv8v49str

בקרבת מקום

בין תימן לכורדיסטן יפה ורמי אלוני – בקוע 278

אוכל
0.42 ק"מ

יקב בזק

יקבים
2.27 ק"מ

חלון לרקפות

לינה
2.49 ק"מ

עיזה פזיזה - מחלבה - izapziza

אטרקציות
2.58 ק"מ

"שבלולים" – סטודיו גלריה

אמנים
2.65 ק"מ

סטודיו נמרוד עילם - עיצוב גופי תאורה

אמנים
2.72 ק"מ

יקב פאר

יקבים
2.76 ק"מ

אקזוטי-גן - מושב צלפון

תיירות חקלאית
2.77 ק"מ

שבילים מסעדה ואירועים

אוכל
2.85 ק"מ

יקב גיזו

יקבים
2.93 ק"מ

גבעת הרקפות

מסלולי טיולים
2.94 ק"מ

מבשלת פפו ויקב נבות

בירה, ליקרים ואלכוהול
2.96 ק"מ

יקב נבות – בצלפון

יקבים
2.96 ק"מ

סטודיו הראל- מרכז ללימודי צילום

אמנים
3.18 ק"מ

סטודיו לוויטראז – שדמי שדה

אמנים
3.20 ק"מ

יקב שורק - קיבוץ נחשון

יקבים
3.23 ק"מ

מטיילים עם יאירו - מדריך טיולים ומורה דרך מוסמך - Tour Guide

מורי דרך
3.24 ק"מ

Sparro - בית קפה

אוכל
3.25 ק"מ

סדנאות אפיה בקיבוץ הראל

אוכל
3.26 ק"מ

שורק - בית הספר לעשיית יין

יקבים
3.32 ק"מ

הרצל חובב - מורה דרך מוסמך

מורי דרך
3.36 ק"מ

קפה נחשון - פוד טראק בסמוך לקיבוץ

אוכל
3.37 ק"מ

משק 42 - דיר עיזים ומשק חקלאי

אוכל
3.38 ק"מ

ענת גופר - סטודיו לאומנות במושב טל שחר

אמנים
3.40 ק"מ

יקב קלו דה גת

יקבים
3.94 ק"מ

בקתות לשקיעה

לינה
3.98 ק"מ

יקב ברבדו בכרמי יוסף - BRAVDO

יקבים
4.02 ק"מ

יקב קדמא – כפר אוריה

יקבים
4.18 ק"מ

MASAEAT- פוד-טראק

אוכל
4.27 ק"מ

דרך בורמה - פארק יצחק רבין

מסלולי טיולים
4.32 ק"מ

כפר אוריה – נופי אוריה

לינה
4.33 ק"מ

ציורי הקיר של אברהם אופק והחאן העתיק- מושב כפר אוריה

אמנים
4.46 ק"מ

יקב שמשון ודלילה - חוות אחוזת החאן

יקבים
4.57 ק"מ

אורחן מצפה הראל – אירוח בדואי

אוכל ערבי
4.66 ק"מ

מסלול תל בטש

מסלולי טיולים
4.66 ק"מ

מאור מדמון- מוסיקה וקצב

אמנים
4.70 ק"מ

מיני ישראל - לטרון

אטרקציות
4.74 ק"מ

ראלי ארט & Ezraider

אטרקציות
4.85 ק"מ

פאודה בייס

אטרקציות
4.87 ק"מ