גודל טקסט:
ניגודיות צבעים:
הקראה קולית:

יקב ספרה

יקבים
1433946719.52242.jpg
1434313682.86532.jpg
1434313860.84888.JPG
 היקב 

 

SPHERA  יקב מומחה ליינות לבנים, נושא את טביעת האצבע הייחודית של היינן דורון רב הון: מינימליסטית, מדויקת, עדינה ומלאת ניואנסים.

כל פרט ביקב הוקם מתוך תפיסת עולם של עשיה לבנה: עשיה טבעית, שקופה, נקיה, שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ותהליכים מדעיים ולצידם עבודה רגישה של אומן.

יקב SPHERA מתמקד ביצירת יין לבן איכותי ולכן איסוף הטעמים והצבעים מכרמים שונים בארץ מהווה את המקור הראשוני, הבסיס, ליצירה איכותית, שתהווה בהמשך, ביטוי של יין לבן (זני או בלנד) במיטבו.

דורון רב הון, מהכרותו ונסיונו העשיר, מחובר לאותם כרמים וכורמים, בכל רחבי הארץ, אשר בזכותם מתקבלים הענבים הנכונים. רב הון מאמין ויוצר יין לבן ,מאוזן, שלם. יין המבקש להעביר חוויה מדויקת המייצגת את אופיו של אותו זן, באותה שנת גידול.

הפעילות ביקב ממשיכה את הקו ההרמוני שהחל בשלב הכרם.

במהלך יצירת היין, מהתסיסה ועד היישון, ממעט היינן להתערב ובוחר לכוון ולהדריך את נתיב היין באופן שישמר וידגיש את הטעמים והארומות הטבעיים של הזן.

החזון הינו לתת לכל זן את המקום הנכון עבורו, תוך שימוש מדויק ומינימלי של השפעות טכנולוגיות. מגוון היינות של היקב הינו למעשה מניפה עשירה של גווני לבן.

 

 היין

 

 

בעולם של יינות לבנים קיים מנעד נפלא של אפשרויות. יין לבן יכול להיות חד וישיר ובמקביל ניתן להוביל אותו לביטוי עגול ואצילי, הוא יכול להתקבל קליל ורענן בעוד שבתהליך אחר יכלול עומק מורכב של טעמים.

אנחנו מזמינים אתכם לטיול בתוך מניפה עשירה של גווני לבן.

 

WHITE CONCEPTS

סדרת הדגל, יינות לבנים זניים, בלנדים ומבעבעים, מניפה עשירה של גווני לבן.

 

WHITE SIGNATURE

מהדורה ממוספרת, בחירת היינן. שיא העשיה הלבנה של של השנה.

 

 היינן

 

דורון רב הון למד ייננות בבורגון שבצרפת. הוא התמחה ב-Domaine Jacques Prieur, באזור המצטיין ביינות לבנים, והשלים התמחויות בשרדונה וביינות מבעבעים בשבלי ובשמפן.

במהלך עשור של עשייה מקצועית מרשימה בארץ הפך ליינן מוכר ומוערך.

היינות הלבנים שיצר, זכו בהכרה בינלאומית של רבים ובפרסים ביניהם: אשכול הזהב, Decanter World Wine Awards ,Robert Parker-Wine Advocate, Wall Street Journal ,Julia Harding-MW ואחרים.

חבר אמר לי פעם – ‘כבר יצא לי לשמוע אותך מדבר על יין, אבל כשזה מגיע ליין לבן העינים שלך נוצצות’ – זה נכון. יש משהו ביין לבן, שמרגש כל פעם מחדש. השקיפות, הדיוק, האתגר הגדול בליצור אותו כל פעם אחרת. היקב שלנו מרכז בתוכו את כל מה שאני אוהב לעשות כיינן.”

עוד באיזור

מיכל כץ – גבעת ישעיהו – פיסול קרמי

אומני האלה, 0.1 ק"מ

משה כץ – פיסול בפלדה

אומני האלה, 0.1 ק"מ

"בסוכה" שבחוות אבני דרך מושב גבעת ישעיהו

אוכל, 0.2 ק"מ

נטע פרישמן תכשיטים סרוגים - גבעת ישעיהו

אומני האלה, 0.2 ק"מ

יקב קלע דוד

יקבים, 0.2 ק"מ

זוהרה ועדי בר-נוי – סטודיו אהוא - גבעת ישעיהו

אומני האלה, 0.3 ק"מ

פטריסיה גוטמן - גבעת ישעיהו

אומני האלה, 0.3 ק"מ

עשהאל לביא

מורי דרך, 0.3 ק"מ

רונית שפי - מוזיקאית לשינוי

מוסיקה, 0.4 ק"מ

קונדיטורית טונקה

אוכל, 0.4 ק"מ